Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

 

Alışveriş Güvenliği

 

pilbak.com olarak sitemiz üzerinden yaptığınız tüm alışverişlerinizin hızlı ve en güvenli şekilde gerçekleşmesi ve bilgilerinizin gizliliği bizim için son derece önemlidir. pilbak.com’da kullandığımız tüm güvenlik sistemleri en güncel teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş durumdadır ve yeni teknolojik gelişmeler oldukça bu gelişmelere göre hemen güncellenmektedir. Bu sayfamızda sitemizdeki Güvenlik ve Gizlilik Politikamızla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

SSL Sertifikası

 

pilbak.com’da kişisel bilgileriniz ve kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişleriniz 256 BitRapid SSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır.

Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfa, sipariş ve ödeme işlemleri sayfaları 256 Bit Rapid SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Bu sayfalarda tarayıcınızın (browser) adres çubuğunun hemen yanında bir anahtar simgesi vardır. Bu anahtar, girmiş olduğunuz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir.

 

Kredi Kartı Güvenliği

 

pilbak.com’da yaptığınız alışverişlerde kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sitemizde saklanmaz ve kayıt edilmez. Sitemiz üzerinden vereceğiniz her yeni siparişinizi oluşturma aşamasında kredi kartı bilgilerinizi yeniden girmenizin nedeni budur.

Kredi kartı bilgilerinize kredi kartını tahsis eden bankanız haricinde hiç kimse erişememektedir. Güvenli bir şekilde girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz bankanızın ödeme onaylama sistemine iletilmekte ve bankanızdan gelen onay mesajından sonra siparişiniz hemen işleme alınmaktadır.

pilbak.com’da tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

3D Secure / 3 Boyutlu Güvenlik

 

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemi olup, internetten yapılan online alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinmektedir.

 

3D Secure sisteminin Master Card için kullanılan uygulamasına "Secure Code”, Visa Kredi Kartı için olanına ise "Verified by Visa” adı verilir.

 

Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için, kredi kartı sahibinin yapılan işlemi kendine verilecek olan özel bir şifreyle onaylaması gerekmektedir.

 

pilbak.com’da yaptığınız alışverişlerde kredi kartınızı aldığınız banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure sistemi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kişisel Bilgilerin Güvenliği ve Gizlilik Politikası

 

Firmamız, kullanıcıların www. pilbak.com sitemiz üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

 

Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.

 

Firmamız, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

 

Firmamız, kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek, siz değerli müşterilerimize telefon ve mail yoluyla ulaşmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla 3.kişiler ile paylaşabilecektir.

 

Firmamız, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak bilmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Firmamızın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.pilbak.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, firmamızın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

Firmamız, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman www.pilbak.com sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. Firmamızın değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, www.pilbak.com sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.